wiedza
wychowanie
tradycja
wiara
wspólnota

Liceum » oferta

I. O szkole

Katolickie Liceum Księży Pallotynów w Chełmnie działa od 1994 roku.

100% naszych uczniów przystępuje do egzaminu maturalnego i 100% go zdaje.

Absolutna większość naszych absolwentów podejmuje studia na renomowanych uczelniach w kraju i za granicą.

Proponujemy wybór rozszerzeń przedmiotowych w ramach 3 bloków:

  • przyrodniczego (j. angielski, biologia, chemia)
  • politechnicznego (j. angielski, matematyka, fizyka, informatyka)
  • społecznego (j. angielski, j. polski, geografia, historia, wos)

Oferujemy poszerzoną siatkę zajęć obowiązkowych oraz szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych.

Zapewniamy solidną edukację w zakresie przedmiotów ścisłych i humanistycznych.

Umożliwiamy indywidualne konsultacje z nauczycielami.

Współpracujemy z Internatem CKP w Grubnie, gdzie istnieje możliwość zakwaterowania naszych uczniów spoza Chełmna.

Zajęcia obowiązkowe w naszej szkole rozpoczynają się o 7:50 i nie trwają dłużej niż do 15:30.
Godzina lekcyjna w naszej szkole trwa 40 min.
Wszystkie przerwy międzylekcyjne trwają 10 min za wyjątkiem dużej przerwy, która trwa 25 min.

 

II. Godziny pracy:

 

 

III. Nasi nauczyciele:

 

 

IV. Sukcesy uczniów:

 

 

V. Zajęcia obowiązkowe

 

Pokaż: profil politechniczny profil przyrodniczy profil społeczny
Przedmiot Klasa I Klasa II Klasa III
1 Matematyka
6
6 0 0 0
3 4 0 0
2 J. polski
5
5 0 0 3
5 0 0 3
3 J. angielski
5
5 0 0 0
5 0 0 0
4 J. niemiecki/francuski
2
2 0 0 0
2 0 0 0
5 J. łaciński
0
0 0 0 2
0 0 0 2
6 J. angielski w medycynie
0
0 0 2 0
0 0 2 0
7 Fizyka
1
0 6 0 0
0 6 0 0
8 Chemia
1
0 0 5 0
0 0 4 0
9 Religia
2
2 0 0 0
2 0 0 0
10 Geografia
1
0 0 0 4
0 0 0 4
11 W-F
(1 godz. basen/taniec ludowy)
0
0 0 0 0
0 0 0 0
12 WOS
1
0 0 0 3
0 0 0 3
13 Historia
2
0 0 0 4
0 0 0 4
14 Informatyka
1
0 3 0 0
0 3 0 0
15 Godzina wychowawcza
1
1 0 0 0
1 0 0 0
16 Godzina formacyjna
(Msza św.)
1
1 0 0 0
1 0 0 0
17 Biologia
1
0 0 4 0
0 0 5 0
18 Elementy prawa
0
0 0 0 1
0 0 0 1
19 Edukacja dla bezpieczeństwa
1
0 0 0 0
0 0 0 0
20 Podstawy przedsiębiorczości
2
0 0 0 0
0 0 0 0
21 Chór/zajęcia teatralne
2
0 0 0 0
0 0 0 0
22 WOK
1
0 0 0 0
0 0 0 0
23 Fizyka w medycynie
0
0 0 2 0
0 0 2 0
24 Statystyka
0
0 0 0 1
0 0 0 0
25 Projektowanie obiektów tech.
0
0 2 0 0
0 2 0 0
26 Historia i społeczeństwo
0
0 2 2 0
0 2 2 0
27 Propedeutyka filozofii
1
0 0 0 0
0 0 0 0
RAZEM
37
22 13 15 18
19 17 15 17

 

 VI. Plan lekcji:

 

 

VII. Zajęcia pozalekcyjne:

 

Lp.

Przedmiot

Nauczyciel

Częstotliwość
dzień/godzina

Sala

Odbiorcy

1.

Matematyka

Marian Kaliszer

1 sobota miesiąca
(6 godzin lekcyjnych)

22

III liceum

2.

Matematyka

Marian Kaliszer

1 sobota miesiąca
(4 godziny lekcyjne)

22

II i III gimnazjum

3.

Matematyka dla zainteresowanych

Marian Kaliszer

Środa 
15.30 - 16.30

22

liceum, gimnazjum i szkoła podstawowa

4.

Matematyka dla potrzebujących pomocy

Marian Kaliszer

Środa 
14.50 - 15.30

Wtorek 
12.00 - 12.20

Czwartek 
12.00 - 12.20

22

liceum, gimnazjum i szkoła podstawowa

5.

Chemia

Jarosław Wygnański

Poniedziałek
14.40 - 16.30

31

II i III gimnazjum

6.

Informatyka

Tomasz Sitek

Piątek co 2 tygodnie
(2 godziny)

41

III liceum

7.

Informatyka

Paweł Góra

Środa
14.50 - 15.30

41

VII KSP

8.

Biologia

Irena Sondej

3 sobota miesiąca

53

liceum

9.

Biologia

Elżbieta Łuczak

Piątek
15.30

53

II i III gimnazjum

10.

Fizyka

Aneta Czarnecka-Malicka

piątek
14.40

seminarium astronomiczne

poniedziałek
14.40 i 15.30

zajęcia wyrównawcze
(co drugi tydzień naprzemiennie)

21

VII KSP II i III gimnazjum

 

11.

Historia

Piotr Sołtysiak

Wtorek
14.45 - 15.45

32

II gimnazjum, liceum

12.

Historia

Anna Pikulska-Brembor

Środa
15.30 - 17.00

32

III gimnazjum

13.

Historia

Anna Olszewska

Spotkania z uczniami poza terenem szkoły – doraźnie
w soboty

 

VII KSP

14.

Geografia

Sławomir Groszewski

Wtorek
14.40 – 15.20

Środy
14.40 – 15.20

55

VII KSP

II KF

15.

Geografia

Ewa Wiśniewska

Poniedziałek 
14.40 – 15.30

55

III gimnazjum

16

Geografia

Joanna Szpręglewska

Środa
7.50 – 8.30

55

II i III liceum

17.

Język rosyjski

Hanna Barczak

Czwartek
15.30 – 16.30

34

II gimnazjum

I i III liceum

18.

Język angielski

Joanna Syta

Piątek
15.00

44/aula

II gimnazjum

19.

Język łaciński

Aleksandra Jabczyńska

Czwartek
14.00-14.40

34

II liceum

20.

Język polski –

konsultacje

Aleksandra Jabczyńska

Środa
7.50 – 8.30

34

II liceum

21.

Język polski –

konsultacje

Aleksandra Jabczyńska

Doraźnie
w środy
14.50 – 15.30

34

II gimnazjum

22.

Religia

Ks. Krzysztof Freitag

Czwartek
16.00

43

kawiarenka

VII KSP,

II, III gimnazjum, I, II, III liceum

23.

Schola

Paulina Dobrzyńska

3 sobota miesiąca
(2 godziny )

aula

VII KSP

II i III gimnazjum

24.

PCK

Irena Sondej

Spotkania na terenie PSP w Chełmnie

 

VII KSP,

II, III gimnazjum, I, II, III liceum

25.

Robotyka

Mój-robot.pl

Poniedziałek
15.00 – 17.00
(co dwa tygodnie)

aula

VII KSP

 

VIII. Strój szkolny:

1. Strój codzienny od poniedziałku do czwartku:

  • Koszula: jednolita biała, niebieska, granatowa lub czarna
  • Marynarka: czarna, granatowa lub grafitowa (ciemno szara) z tarczą (logo) szkoły
  • Spodnie: jednolite czarne, granatowe lub grafitowe (ciemno szare) – np. jeansy
  • Spódnica (opcjonalnie dla dziewczyn): czarna, granatowa lub grafitowa (ciemno szara) przynajmniej do kolan
  • Obuwie: miękkie, na płaskiej podeszwie, do kostek (nie mogą to być m.in. kapcie, tzw. glany, szpilki)

2. Strój codzienny od poniedziałku do czwartku w okresie wysokich temperatur:

  • Koszula: jednolita biała, niebieska, granatowa lub czarna
  • Krawat z logo szkoły
  • Spodnie: jednolite czarne, granatowe lub grafitowe (ciemno szare) – np. jeansy
  • Spódnica (opcjonalnie dla dziewczyn): czarna, granatowa lub grafitowa (ciemno szara) przynajmniej do kolan
  • Obuwie: miękkie, na płaskiej podeszwie, do kostek (nie mogą to być m.in. kapcie, tzw. glany, szpilki)

3. Strój w piątek:

  • Nie obowiązuje marynarka i krawat
  • Strój dowowlny, ale skromny
  • Na unraniach nie mogą pojawiać się obraźliwe i wulgarne nadruki
  • Spodnie nie mogą być krókie (dot. chłopców i dziewczyn)
  • Obuwie: miękkie, na płaskiej podeszwie, do kostek (nie mogą to być m.in. kapcie, tzw. glany, szpilki)

4. Strój na uroczystości, tzw. galowy:

  • koszula: jednolita biała
  • marynarka: czarna, granatowa lub grafitowa (ciemno szara)
  • krawat: stonowany kolor
  • (chłopcy) ciemne spodnie garniturowe
  • (dziewczyny) ciemna spódnica przynajmniej do kolan
  • buty eleganckie (nie sportowe), dopasowane do stroju

Strój szkolny jest nabywany we własnym zakresie. Tarcza szkolna i krawat z wyhaftowanym logo szkoły jest do nabycia w szkole.

 

 IX. Podręczniki:

 

 

X. Dokumenty:

 

 

XI. Opłaty:

 

 



 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem